| anonim_4396 a întrebat:

Daca am probleme cu rinichii, ce apa ar trebui sa beau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Apa plata cu cat mai putin saruri minerale

luciana
| luciana a răspuns:

De mare importanta este ceaiul de matase de porumb si ceai din cozi de cirese sau de visin; si ceai de soc caci e diuretic si important este sa bei f multe lichide, sa iti fie cald la abdomen ( sa fi infasurat(a) cu ceva ca salul de lana al bunicii, sa iei calmante ( Piafen si No- spa ) si sa te rogi celui de Sus ce ne hotaraste soarta pe acest pamant trecator...Sanatate maxima, Lucien.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ceaiuri (lichide cat de multe), sare cat mai putina sau chiar fara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Apă plată, ceai de coada șoricelului, coada calului, gălbenele, mușețel și o vizită la medicul urolog.
Consumă alimentele fără sare.
Pa, pa.

| alexandra_2644 a răspuns:

Plata sau fiarta...altceva ce?