| ankutisor a întrebat:

Daca am uter retrovers pot avea copii? Astept rasp voastre

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

"Daca la un simplu control ginecologic ai auzit de termenul uter retrovers, asta nu trebuie sa te sperie. Este o usoara anomalie a modului in care este pozitionat uterul, iar aceasta nu are un impact major asupra fertilitatii sau sarcinii. Nu trebuie sa iti faci griji legate de dificultatea obtinerii unei sarcini."
Mai multe detalii:
http://www.suntgravida.ro/preconceptie/uterul-retrovers-si-sarcina-5419