| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ar fi să plecați întro țară străină ca să vă tratați de o boală grea, unde ați pleca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stau pana mor ce rost are sa plec. Pana la 60 rezista organismul ca un blindat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Austria sau Israel daca la noi nu ar exista solutii

| Sn4k3 a răspuns:

Myanmar

| Eireann a răspuns:

Depinde de boala. Ca si on Romania - mergi la Cluj pentru oncologie, mergi la Targu Mures pentru transplant de cord, la Iasi pentru autoimune, etc. Daca at fii cancer probabil Germania - au un spital unde se face niste tratamente experimentale unice, Austria sau Belgia pentru recuperare, etc. Ce am eu nu se vindeca si nu se trateaza.

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut,mi-a atras atentia intrebarea ta, iti spun sincer cu mana pe inima ca daca ar fi sa te tratezi undeva..nici o tara nu te va salva. o boala se vindeca prin autosugestiewinking dar asta ar fi minune Dumnezeiasca ceea ce ai sanse de la 1 la infinit deci medicamantele au rol de ameliorare a durerii nu de vindecare! bafta

| ƘЭлT a răspuns:

Canada, Danemarca, Suedia au cele mai bune sisteme medicale.