| Sebastian1236882 a întrebat:

Daca as lua inca un pumn in nas as putea merge la medic sa il indrepte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la un medic, măi băiatule.
Cât o sa mai repeti intrebarea asta?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, chirurgical.

https://m.sfatulmedicului.ro/Nasul-si-sinusurile/fractura-nazala_489

Evita astfel de probleme.

| ReddY25 a răspuns:

Trebuie operatie, chirurgie plastica

| Brizbriz a răspuns:

Ar trebuie sa te duci sa iti faci operatie de intreptare de sept si sa incetezi cu intrebarile astea, daca iti mai iei inca un pumn in nas nu ai nici o garantie ca se v-a rupe, exact unde ar trebui sa se rupa ca sa ti-l indrepte doctorul, insa la operatie ti-l v-a rupe foarte exact si nici nu o sa te doara pentru ca iti vor face anestezie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in locul tau nu m-aș baza pe autorități, m-aș răzbună într-un fel sau altul. Copoii dorm pe ei. Umbla cu un par la tine, spray paralizant, decât să plângă mama ta, mai bine să plângă a lor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ți-l poate îndrepta, trebuie sa te operezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Dar trebuie sa mergi in primele cateva ore ca sa-l puna drept.Altfel se va intari stramb acel cartilaj.

| 1234568807 a răspuns:

Doamne fereste, ce e cu tine omule de tot pui astfel de intrebari laughing

| IceRope a răspuns:

Da, dacă te mai ridici.

| Mihai0101 a răspuns:

Recomand sa eviti situatiile de genul si altercatile.