| StrongHeart a întrebat:

Daca au trecut 3-4 zile de la prima doza de vaccin, e contraindicat sa beau un pahar de vin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| RAY a răspuns:

Vinul este aliment

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o problema, poti bea si doua!

| relian a răspuns:

Poti bea imediat, nu vad legatura intre vaccin si alcool, un pahar de vin.Paharu ala de vin nici nu ajunge in stomac laughing iti uda doara conductele.
Glumesc, dar nu are nimic.Cand n este bine sa bei? Sunt anumite antibiotice, dar la alea iti spune medicu sa nu bei.
Daca nu a spus nimeni nimic de bautura, atunci bea linistit, un pahar e nimic.

| Wr3nch a răspuns:

Eu am baut la doua zile dupa, nu am avut nimic. Poti inmtreba un medic sau pe RoMedic pentru siguranta.

| Frank51 a răspuns:

Câteva pahare de vin sau câteva beri nu omoară pe nimeni.

| StrongHeart explică (pentru Frank51):

Asta e discutabil, cand te uiti la stirile de la ora 5 laughing

| HTH a răspuns:

O saptamana parca era recomandat sa nu bei.
Eu am stat 2, just in case.

| 44mon a răspuns:

Un pahar cu vin ar trebui să fie ultima ta grijă.winking