| Radandam a întrebat:

Dacă aveam un ac de albina in gat, in maxim 30 de minute ajungeam la spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Nu ai de ce ajunge la spital, de la o intepatura de albina.
Exceptie se face doar daca esti alergic.

| sierra1 a răspuns:

Mai degrabă la morgă

| Sofer a răspuns:

Nu ajungeai ca reușeai în final sa scapi.

| johnnny123 a răspuns:

Ai mai inventat inca o problema? Acum ai un ac de albina in gat?

Este clar ca universul asta are ceva cu tine.
Ca sa fii sigur ca nu ti se mai intampla niciun accident, eu te sfatuiesc sa-ti construiesti un buncar la vreo 100m sub pamant, sa-l izolezi cu plumb, sa-i capitonezi peretii, sa-i instalezi un sistem de decontaminare, sa te imbraci intr-un constum HAZMAT si stai acolo pana cand se linistesc lucrurile.

| CNot3 a răspuns (pentru johnnny123):

Fuarte amuzant dati-mi o punga de lays ca raman fara aier

| johnnny123 a răspuns (pentru CNot3):

Nu e amuzant deloc. Un om are probleme serioase si trebuie sa ia masuri radicale

| PainTech a răspuns:

Imi place ca este optimist.
In Romania probabil te plimba intre spitale. Asta presupunand ca si vine ambulanta in alea 30 de minute.

| Radandam explică (pentru PainTech):

Deci nu am nimic?

| PainTech a răspuns (pentru Radandam):

Ai sperante mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu, ma înțepat o albina pe gat si eram pe drum, nu aveam mai nimic la indemana si am pus o înghețată (ambalată ) pe zona aia ( trebuia sa mănânc înghețata, era si rece)hee hee
Si dupa ce am ajuns acasă am scos acul (era mic ) si aveam o umflatura acolo...
Cum doamne? Tu mănânc o albini de ai ace In Gat? laughing