| Dragan_Sorin_1979 a întrebat:

Dacă azi am băUt si maine la 2 trebuie sa imi fac analizele. Se afla ca am baut

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alex15ccc a răspuns:

Tu faci analize pentru probleme medicale, nu pentru alcoolemia din sange, acest test se face doar in cazul unui accident de masina cand politistul cere acest test. oricum, pana maine la 2 cu siguranta vei fi complet treaz.

| Basilievski a răspuns:

Depinde si ce ai baut. Sunt unele bauturi alcoolice care ies mai greu din organism, iar altele care ies mai usor.