| Imstrong a întrebat:

Dacă beau 4 doze de energizant + cola pot ajunge la spital? Raspunsuri serioase, daca nu stiti nu va mai pierdeti timpul aiurea decat sa imi dati raspunsuri stupide
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai probleme cu inima e posibil, dar daca esti sanatos nu prea

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa ajungi si la spital, asta daca nu faci atac de cord si mori taman acolo unde ai picat. Efectul acestor energizante depinde doar de corpul fiecaruia cum le tolereaza.
Unii sunt foarte afectati, pe cand altii au doar palpitatii usoare si mai nimic.
Crede-ma ca nu vrei sa le incerci efectele si sa nu te mai trezesti vreodata la viata.

| Nemessys a răspuns:

Cel mai probabil o sa te doara inima. Acuma mai depinde si ce fel de energizant ai baut. happy Spital? Slabe sanse.

| funnnyman32 a răspuns:

Daca bei 4 redbull si cola repede normal. mai ales daca ai si ceva probleme de sanatate faci cu brio ceva nasol.

| Paraschivstefan10 a răspuns:

Nu ii asculta pe astia. Daca tot bei energizante si bagi si Cola in tine, organismul tau o sa inceapa sa se deregleze. O sa ai nevoie de somn si tu nu o sa dormi. Poti sa mori de la asta, nu direct la spital. In plus, iti strici stomacul si ficatul, apoi toate chimicalele din energizant si cola, se duc in inima ta, iti distrug camerele inimii, mori, si daca nu mori ti se duce in sange si tot mori fiindca nu dormi suficient. Succes.

| AndreiRobert22 a răspuns:

Nu o sa faci nimic, eu de cand am problem grave de sanatate nu dorm noaptea, dorm odata la 7-8 zile si am nevoie de cofeina, consum zilnic 15-18 doze de energizant si beau bulta cafea nes si nu am nimic. Mentionez ca am si problem cu inima (2 pre-infarcturi + bloc ramura stanga)