| Teodor168 a întrebat:

Dacă beau alcool si iau vitamina C+Zinc+alte minerale se poate ca vitamina sa nu mai acționeze ca in cazul antibioticelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Le elimini prin urina. Ce rost are o asemenea combinație? Nu e utila. Alcoolul nu înlătură stresul și Îți slăbește mai rău imunitatea, ba chiar te face pe zi ce trece mai senil, vei vedea asta peste ani! Alcoolul este un inhibitor puternic pentru SNC care îți oprește procesul de neurogeneza( de reînoire a neuronilor) ba chiar în cantitate mica ii și omoară. Dacă ai o problema cu alcoolismul sau o problema cu propria persoana, mergi la psiholog sau psihiatru, nu te droga aiurea!

| Super0Game a răspuns:

Cam da asa este normal pentru ca antibioticele nu fac tare fac alteceva decat sa distruga imunitatea si atunci daca bei alcool si nu ai imunitate (si alcoolul distruge incetul cu incetul imunitatea) nu tare iese bine...Stii ce zic?