| AvalohAlyn a întrebat:

Daca citesc nist cărți de psihologie practica și încerc să urmez unele sfaturi de acolo,sa înțeleg cum funcționează acest domeniu oare mă pot ajuta singur să scap sau sa mai ameliorezi din problemele psihologice de tip anxietate generalizata,depresie și OCD? Sau trebuie neapărat psiholog? Nu prea vreau sa dau atât de mulți bani pe psiholog mai ales că am mai fost și nu s-a rezolvat nimic, mai ales că nu știu șansele dev reușită, Pe cont propriu înțelegerea și practică carea anumitor sfaturi din psihologie mă poate ajuta? Cine a încercat așa ce zic eu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| gritt a răspuns:

Da. Eu am scapat de anxietate sociala. Mai am niste probleme, dar simt ca sunt pe drumul cel bun.