| DenisGherghel a întrebat:

Daca esti minor si vrei sa scoti o măsea trebuie sa dai bani sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Depinde de medicul la care mergi și dacă are sau nu contract cu casa de asigurări de sănătate. În cazul în care nu are, plătești integral. Dacă are, depinde de plafonul lunar și dacă l-a depășit sau nu. Deși în teorie ar trebui să se deconteze tratamentele pentru minori, de cele mai multe ori acea sumă se termină încă din primele zile ale lunii și până la urmă tot plătești, dar aici variază de la medic la medic și de la o zi la alta.
Cel mai sigur e să mergi să discuți cu stomatologul și să vezi.

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Poti sa injuri pe unii daca vrei...

| Crisdc69 a răspuns:

Nu. Cand esti minor poti face orice si totul e gratis. Prost esti..Pe ce lume traiesti?

| DenisGherghel explică (pentru Crisdc69):

Daca eu am vorbit frumos nu-ti da tie nici un drept sa vorbesti asa da? Dacă esti educat în junglă sau inca neamul tau nu a coborât din copac ia si taci acolo si nu mai raspunde aiurea.

| GabrielaParusi a răspuns:

Dacă dentistul lucrează cu casa de asigurări ori trebuie plătit la jumătate de pret ori este gratis (in cazul minorilor)