| sweetgirl_1922 a întrebat:

Daca esti pe ciclu si bei o bautura alcolica ti se poate intampla ceva ca asa mi-a spus o prietena.

Mshappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Se opreste, dar apoi ai dureri de cap.

| BlackNights a răspuns:

Da,te imbeti instantaneulaughing)
Nu, nu poti pati nimic

| Lummy a răspuns:

E posibil sa nu iti mai curga asa de mult.

| MoonMuse a răspuns:

Mai, depinde de organismul fiecarei persoane. Eu una cand sunt pe stop imi vine foarte tare sa vars si ma doare capul ingrozitor (asta pe langa durerile insuportabile de burta). Probabil ca daca as bea ceva cu alcool in acea perioada m-as simti extrem de rau. straight face Ceea ce vreau sa spun e ca unele fete s-ar putea simti foarte rau daca consuma bauturi alcoolice pe perioada menstruatiei si altele ar putea sa nu simta absolut nimic.

Oricum: E mai usor sa previi, decat sa tratezi. Bafta =^.^=

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul lucru care ti se poate intampla e sa uiti unde ti-ai pus absorbantele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vei consuma bauturi spirtoase, gen tuica vei constata o usoara diminuare a fluxului menstrual. Daca bei vin rosu sau consumi medicamente care sunt vasodilatatoare (ex. aspirina, paracetamol) vei constata o marire a fluxului mestrual. Poate chiar usoara hemoragie. (Sangele menstrual va fi mult mai fluid si de culoare rosu mai aprins). Oricum, cumpatare in toate.

| lavy_7567 a răspuns:

Doar daca bei vin...Iti curge mai mult decat trebuie...