| AnonimMareMareMare a întrebat:

Daca eu cand eram mic, mai exact la 5-6 luni, am avut septicemie si probleme grave la plamani, doctorii dandu-mi maxim 24 ore de trait, dar eu, din fericire, sau dintr-o minune, am trait si am trecut peste acele probleme GRAVE fara sa mor, inseamna ca am dezvoltat o imunitate foarte puternica la nivelul plamanilor? Adica, banuiesc ca daca n-am murit cand erau sanse aproape inexistente sa mai traiesc, am organismul deja invatat sa lupte cu pneumoniile de exemplu, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alverto a răspuns:

Pai asta a fost doar o singură boală, sunt mai mult mai multe happy și ce să zic bravo, ești un luptator

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am organismul deja invatat sa lupte cu pneumoniile "

da, cu una ai luptat și ai invins. Dar mai sunt atâtea și atâtea...

| Nume6 a răspuns:

Dacă a trecut atâta timp, imunitatea a crescut. Prin alimentaţie, prin expunerea la atâtea suprafeţe contaminate de-alungul anilor, a aerului poluat. Imumitatea se verifică doar printr-o analiză de sânge dacă ești așa curios, hemogramă unde ţi se ia un gram de sânge e 25 de lei depinde de cabinet, se verifică cât de crescute sunt valorile(globulele) din sânge care participă la sistemul imunitar, si poţi și tu să o descifrezi analiza. Multă Sănătate!