| anonim_4396 a întrebat:

Daca fac flotari si genoflexiuni, pot sa cresc in inaltime? Am 16 ani, sunt baiat, 1.65

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Te dezvolti in timp, nu poti face mai nimic pentru a creste sau a opri cresterea!
Iti sugerez sa alergi si sa inoti!

| tintareco a răspuns:

Fă exerciţii din mîini o oră pe zi, pe scara din sala de gimnastică.

| Neverrrrrr a răspuns:

Nimic nu te va face sa cresti in inaltime.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Inca un om informat. Hai ca-i bine mai avem o sansa happy.

| AndreiGigg a răspuns:

Nu cred. Ar trebui să consulți un doctor pentru asta. Dar eu recomand să iei cât mai multe vitamine. Eu am mâncat destul de asta sunt grăsuț. P.S. Am 13 ani și 1.8 m.

| TheGodfatherDumDeeDum a răspuns:

Incearxa sa dormi minim 8 ore si sa mananci bine. Un exercitiu foarte pun este sa stai cu fundul pe calcai si sari cu mainile. Incearca sa faci de cat mai multe ori acest lucru, iti permite ca discurile coloanei sa se dilate si nu in ultimul rand alearga

| NicusorBarbu a răspuns:

Dormi cat mai mult.

| Cristina0002 a răspuns:

Mai bine te-ai apuca de înot sau baschet.

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Cristina0002):

Nu te ajuta, marii baschetbalisti sunt inalti pentru ca asa s-au nascut si de aia sunt alesi sa joace

| Măhălean_Ema_1998 a răspuns:

Atata timp cat nu pui greutati in spate cand faci genoflexiuni ca sa presezi coloana nu cred sa fie vreo problema.Inca o chestie la care sa fii atent sunt genunchii, deoarece o genoflexiune incorecta poate dauna https://www.youtube.com/watch?v=aclHkVaku9U