| baiatulxboyx a întrebat:

Daca fac sala pentru cresterea in masa musculara( ingrasare ) am voie sa mananc o inghetata pe zi? Nu are foarte multe calorii, pana in 200... si in plus e singurul lucru dulce pe care-l mananc o zi, pe langa fructe, de care nu fac exces.In ziua de sala mai imi iau si un baton de ciocolata cu proteine ( 16 g de prot. ) de la Weider.
Deci ar trebui sa renunt la acea inghetata daca vreau muschi? Ar trebui sa o inlocuiesc cu altceva? Daca da, cu ce? Cand ar trebui sa o mananc? Eu o mananc inainte sa merg la sala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| 9gag a răspuns:

Pai tu de ce iti faci griji de calorii daca mergi la sala si vrei sa pui pe tine...Lasa fetele care vor sa slabeasca sa aiba grija de calorii. Tu daca vrei sa pui masa musculara ar trebui sa mananci zilnic cam 3000 de calorii si cam 39 de grame de proteine(pentru muschi). Succes

| florin752010 a răspuns:

Poti manca inghetata oricand. Lasa calculele alea deoparte si traieste-ti viata.

| baiatulxboyx explică:

Nu vreau sa pun grasime, vreau muschi

| mada2396 a răspuns:

Nu dauneaza cu nimic o inghetata.si faci foarte bine ca o mananci inainte sa mergi la sala