| Sawarekh a întrebat:

Daca fac sex sau ma masturb*z in aceeasi zi, in care am facut antrenamentul, ma va afecta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Abilitățile matematice vor fi masiv afectate

| doctorandus a răspuns:

Nu, e doar o superstitie.

| StefanIohan a răspuns:

Sa nu faci zilnic
Iti scade testosteronul si ai nevoie de el pentru mușchi

| doctorandus a răspuns (pentru StefanIohan):

Dimpotriva, testosteronul e mai mare la cei care practica des sex si/sau onanie.

| Utilizatoare123 a răspuns (pentru doctorandus):

Minciuni. ''In a study measuring testosterone in adult men found that refraining from masturbation for three weeks may have caused a mild increase in testosterone levels''
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11760788/

| doctorandus a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Si ca s-o spun pe-a dreapta: nu stiu care dintre testosteron si onanie este cauza si care e efectul, dar nu este exclus un ciclu de feedback.

| Utilizatoare123 a răspuns (pentru doctorandus):

Al doilea articol are informatii contradictorii. Nu mai citesc...

| doctorandus a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Ceea ce trebuie retinut: fie efectul nu exista, fie este in favoarea onaniei. Dupa cum spunea prof. dr. Martijn B. Katan, un singur studiu inseamna niciun studiu. Doar trecand in revista mai multe studii obtinem concluzii justificate epistemic.

| doctorandus a răspuns (pentru Utilizatoare123):

De la Universitatea Princeton citire: https://thesexpert.princeton.edu/......very-day/. Cine crede că universitățile nu discută public despre onanie, din punct de vedere medico-științific, nu a pus piciorul într-o universitate.