| VladMarian77 a întrebat:

Daca fac testul pentru covid credeti ca e mai bine sa merg la spital sau sa stau acasa in izolare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de rezultatul tastului. Daca este pozitiv atunci ar fi bine sa te internezi.

| VladMarian77 explică (pentru Ioandelasal):

Mi e si frica daca Doamne Fereste ar fi pozitiv sa ma duc la spital. Tot vad peste tot cata nepasare e, nu se respecta nimic, nu inteleg cum ai putea sa te faci bine cand infectatii sau unii langa altii

| Ioandelasal a răspuns (pentru VladMarian77):

Nu este chiar adevarat, de regula sunt scoase in evidenta numai neregulile si unii le mai si ingroasa. In spital esti tratat corespunzator si daca esti pozitiv nu are importanta ca esti langa bolnavi tot pozitivi la acest virus, nu te mai poti infecta in plus.

| Adry05 a răspuns:

Depinde cât de grav ești. dacă e o formă ușoară mai bine te-ai trata acasă dar cu condiția să nu intri în contact cu alte persoane iar cei care intră în contact cu tine să evite la rându lor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca este pozitiv nu mai ai de ales... 2 zile tot mergi in spital dupa noua lege

| VladMarian77 explică (pentru suntserios):

Voi credeti ca chiar e adevarat faptul ca te lasa sa mori sau chestii de genu' doar ca sa primeasca bani de la UE si ce le mai da?

| suntserios a răspuns (pentru VladMarian77):

Nu te lasa nimeni sa mori... nu mai asculta toate tampeniile. Nu da nimeni bani pe cap de mort.

| Adry05 a răspuns (pentru VladMarian77):

Ia că sunt curioasă, ce interes ar avea UE să fie morți?! laughing)) vreo tanti floarea sau vreo videochatistă ai ascultat pentru această teorie cu mult sens?

Răspuns utilizator avertizat