| Rebeca_5235 a întrebat:

Daca faci un ecograf ca sa vezi daca nu cumva ai chisturi ovariene, doctorul poate sa vada daca mai esti virgina sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, vad ca sunt raspunsuri pro si contra, as adauga si eu un raspuns...decurand am facut o ecografie la rinichi, dr era foarte de treaba si umbland cu ecografu a analizat si uteru, neavand treaba acolo, si a afirmat urmatoarele: Draga mea, tu ai un uter ca de fata mare, se vede ca nu ai chiuretaje la activ, deci de unde stia dumneaei ca nu am facut asa ceva la viata mea? precizez ca sunt casatorita de 23 de ani si am 2 copiii si nu am facut chiuretaje, love struck, deci in momentul care vede ceva ciudat la uter, obligat ca te va intreba ce metode de contraceptie folosesti, daca te protejezi, si cred ca lista intrebarilor poate continua, dar daca clinic nu ai nimic, nu are de ce sa iti reproseze ca de ce nu mai esti virgina, asta numai daca ai o varsta frageda iti poate reprosax_x blushing

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Teoretic: da.

| anonimgirl_4046 a răspuns:

Normal ca nu.Ca sa vada daca mai esti virgina trebuie sa te urce pe o capra asa am auzit

| BrunetteGirl01 a răspuns:

Nu are cum sa isi dea seama daca mai esti sau nu virgina de la ecograf. Ca sa isi dea seama de lucrul asta tebe sa se uite la tine jos, sa bage degetul etc. Daca mergi doar la ecograf nu ai dc sa-ti faci probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ecograf de ala am facut si eu si nu cred adica deloc ca isi poate da seama daca esti sau nu virgina deoarece iti face asemanator femeilor gravide pe burta asa mi-a facut mie si nu cred ca are vreo treaba doar daca iti facea examen de racoltare, adica nu nu are cum sa afle.