| Florin05 a întrebat:

Daca fratele meu de 7 ani e racit/bolnav, imi poate transmite si mie daca am 15 ani? Ma protejeaza anticorpii din toate "răcelile" pe care le-am avut cand eram mic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Digikey a răspuns:

Se poate transmite.
Gripa si raceala sunt cauzate de virusuri diferite. Au simptome aproape similare, deci poate fi dificil sa faci diferenta intre ele. In general, simptomele racelii sunt mult mai usoare decat simptomele gripei.
Peste 3 zile o sa stii sigur.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Are un sistem imunitar slab, tu ii poti da moartea ca esti purtător de tot felul de boli care pe tine nu te afecteaza

| aXy99 a răspuns:

Vorbesti prostii.

| cristi202 a răspuns (pentru aXy99):

OK. Dovedeste.

| Dana2103 a răspuns:

Sa ia zinc fratele tau