| Andr33ya a întrebat:

Dacă iau calciu( cu vitamina D3) și CETEBE în timpul menstuației, aceasta poate fi încetinită sau oprită?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Infometarea duce la oprirea menstruatiei (nu recomand ) nu vitaminele esentiale corpului iar vitamina D vara
nu-i vad rostul ca doar iesi afara la soare banuiesc

| Andr33ya explică (pentru RAY):

Așa este calciul, cu vitamina D. Sunt la mare si sunt pe stop de vineri. Recomandati folosirea ob-urilor în a 3-a > 4 zi a menstruației?

| RAY a răspuns (pentru Andr33ya):

In primul rand nu sunt fata, nu detin informati despre asa ceva, dar consider ca e bine sa nu folosim asa ceva pana la terminarea menstruatiei, repet nu stiu sigur

| Blueberry8 a răspuns (pentru Andr33ya):

Poti sa folosesti, desi din punctul meu de vedere nu mi se par ok.Mie imi par "periculoase".In 27 de ani o singura data am folosit si nu stiu cum alte fete folosesc la fiecare menstruatie, dar eu nu le suport big grin.

| Sonia822 a răspuns:

Accepta ca o data pe luna ai asa ceva, ca vine sau nu in momentul oportun. E dovada ca esti sanatoasa. Orice interventie are efecte secundare, executate in special asupra hormonilor. O sa cada parul, boli pe uter si ovare. Stai cuminte.

| christine99 a răspuns:

Nu patesti nimic de la vitamine, dar nu o sa iti opreasca menstruatia, nu s-au inventat pastile pentru asa ceva.

| Blueberry8 a răspuns:

Le iei asa dupa capul tau?

| Andr33ya explică (pentru Blueberry8):

Am mai luat. Sunt doar vitamine si calciu.

| Blueberry8 a răspuns (pentru Andr33ya):

Pai si ti-a mai oprit menstruatia?

| Andr33ya explică (pentru Blueberry8):

Nu, nu mi-a oprit-o, dar nu îmi mai vine mult.

| RAY a răspuns (pentru Andr33ya):

Venirea depinde de fiecare luna nu are legatura cu vitminele alea