| lory14 a întrebat:

Daca iau o pastila de xanax o sa ma simt mai bine, mai linistita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu neaparat. Xanax este un medicament puternic, pentru stari de anxietate. Nu se ia in nici un caz nerecomandat de medic fiindca are o groaza de efecte adverse. Nu stiu cati ani, dar daca ai sub 18 sau peste 60, nu lua xanax fiindca iti poate da complicatii importante, chiar amenintatoare de viata.

| anachida a răspuns:

Salut! Eii, ai prescris un asemenea medicament? De catre un medic specialist? Nu te juca cu asa ceva! Uite aici prospect!
http://www.farmaline.ro/sp.php?pid=3384&
Sa ai grija ce faci! O seara buna, pa, pa!

| anachida a răspuns:

Salut! Draga Lory, sa inteleg ca ai tratament prescris de un medic specialist, si sa inteleg ca ai luat xanax pana acum, nu? Numai tu stii ce efect are asupra ta! Incearca sa bei ceaiuri relaxante, de ex. ceai de levantica, sunatoare, tei.Sanatate! O seara buna, pa, pa!

| lory14 explică:

Medicul mi l-a prescris acum cateva luni.

| lory14 explică:

Efectele xanaxului sunt numeroase, de la somnolenta pana la dificultati de memoarare si respiratie. Partea buna e ca iti creaza o stare buna, de plutire pe moment si in cateva minute adormi.Asa a fost la mine.

| mirela_8888 a răspuns:

Ai grija xanaxul nu se ia fara recomandarea medicului. Mai bine ia remotiv de 250" este din plante si chiar o sa te linisteasca (sa citesti prospectul)

| valushka a răspuns:

Mama mea a luat o pastila de Xanax aseara si nu a dormit toata noaptea! imi spunea intruna ca e cineva strain in casa si k are vedenii! nu recomand acest medicament! si astazi a a vut aceeasi problma! in cat timp trece efectul pastilei?