| Hsosk a întrebat:

Daca iei psihologul la pumni te trimite la psihiatru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nope, doar te inchid direct la nebuni!

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

In nici un caz, la noi legile-s blande, poate sa ia o amenda daca nu-i da prea tare victimei, depinde de caz.
Ala care a pocnit doctorul cand a intrat in spital, n-a patit mare lucru, se punea problema sa se scoata o lege care sa protejeze medicii, dar nu s-a scos, adica banuiesc ca in sens ca daca le faci ceva, sa fi pedepsit mai dur.

Sincer sa fiu cand vezi cate porcarii debiteaza unii psihologi, chiar ca-ti vine sa-i iei la pumni.
Eu ii ziceam ca nu am deloc emotiile care sa ma faca sa rad, si ea zicea ca sa rad asa fortat ca vine emotia asa, pai daca n-am emotia aia, cum sa fac asta?! Chiar imi venea sa o pocnesc.
Intrai sa apara emotia si apoi razi de la sine.

| Mosotti a răspuns:

Depinde, aia care au intrat in spital si au batut medicu (au fost cazurile date la TV) n-au patit mare lucru, mi se pare ca cel mult o amenda, nu stiu exact, dar poate sa patesti ceva mai rau, dracu stie.

| Lukasssz a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La spitalul 9, dacă te va găsi sănătos după o evaluare psihiatrica direct la mititica se va ajunge.

| bookofknowledge a răspuns:

La psiholog te trimite daca are impresia ca ai o boala mintala, dar daca crede ca esti sanatos, poti sa ajungi la parnaie pentru astfel de comportament.

Răspuns utilizator avertizat
| Saiko93 a răspuns:

Posibil undeva si mai rau