| passenger a întrebat:

Daca imi fac o salata cu rosii, ardei, castraveti si branza telemea ingrasa? Cam cate calorii are?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu ingrasa, si contine multe vitamine.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna, daca salata nu e facuta intr-un ligheanhee heede vreo 2-3 kg, e ok, cred ca e bine sa mamanci cam orice, dar in cantitati foarte reduse, si sa nu mananci in fiecare zi acelasi felhappy o zi bunahappy

| Awndre a răspuns:

E foarte ok. Depinde de cat de mare e. De cata branza pui etc. Cam 150-300 kcal

| aaaa12345 a răspuns:

Eu mananc multi castraveti.Un castravete mic are 1kal

| sanatatesiviata a răspuns:

Poti sa inveti foarte usor cum sa ai o alimentatie sanatoasa, fara sa mai numeri caloriile :) vezi prezentariel video de mai jos:

- http://www.sanatatesiviata.ro/......-61-minute

Alte informatii despre care e bien sa stii:
- PERICOLELE LACTATELOR (LAPTELUI si DERIVATELOR din LAPTE) - Ne imbolnavesc grav! Ne ingrasa si cresc TUMORILE, CANCERUL si alte boli. (Numai laptele uman de la mama este sanatos) - The Perils of Dairy - Dr. John McDougall, Specialist in Obezitate - Prezentare video - 77 minute: http://www.youtube.com/sanatatesiviata#p/c/9000DD81BCE1D790/14/TJvrlwnEqbs

- Ciocolata, Branza, Carnea, si Zaharul dau, induc DEPENDENTA FIZICA - Chocolate, Cheese, Meat, and Sugar - PHYSICALLY ADDICTIVE - Dr. Neal Barnard discuta despre stiinta din spatele produselor alimentare care dau dependenta. Dr. Barnard discuta, de asemenea, modul in care industria, ajutata de guvern, exploateaza aceste pofte naturale, impingandu-ne sa mancam alimente mai multe si mai nesanatoase. - Prezentare video - 40 minute: http://www.youtube.com/user/sanatatesiviata#p/a/f/1/5VWi6dXCT7I

Alte detalii pe www.SanatateSiViata.ro

| julietadya a răspuns:

Buna nu stiu exact cate calorii are dar ingrasa, bine nu foarte tare dar totusi...pentru a nu te ingrasa si a te alimenta sanatos incearca o salata fara telemea! Pentru ca telemeaua este singurul aliment din acea salata care face numarul de calorii mai mare! Pofta Buna!:*

| necropsy a răspuns:

Well.nu ingrasatongue si eu am mancat ezact asta azitongue ca si eu trebuie` sa tin dietacrying deci.have funlaughing

| CryingDevil a răspuns:

Nu stiu cate calorii are dar daca o mananci fara paine sigur nu ingrasa

| FlaviusGreen a răspuns:

Poti pune in loc de telemea niste branza de vaci slaba (0, 1% grasime), urda, sau perle de branza sau niste branza gorgonzola. Sunt printre cele mai indicate produse lactate au foarte putine calorii si grasimi.

| valentina_2642 a răspuns:

E foarte buna salata.eu mananc aproape in fiecare zi. contine foarte multe vitamene. nu ai de ce sa te ingrijorezi, nu te ingrasi de la salata.

| Caldarau_Mihai_ a răspuns:

In jur 350 calorii pentru o portie normala.