| Jianu99 a întrebat:

Daca imi fac tatuaje pe diferite parti a corpului risc sa ma infectez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de ce scule au cei care lucreaza. Poti face si SIDA.
http://bit.ly/2t2kccb

| Laura a răspuns:

Cât timp acele sunt sterile, tatuatorul n-are pământ sub unghii şi ai grijă corespunzător de ele la început, nu ai ce să păţeşti. Sunt tatuată, am fost atentă la detalii şi sunt întreagă.

| Donsavas a răspuns:

Da,risti! Sunt inestetice, dureroase si RISCANTE! Nu stiu daca te poti infecta cu HIV, da nu este exclus, chiar daca se vehiculeaza ca sida nu exista. Sistemul imunitar tot iti poate fi afectat. De aceea se asteapta pana la o anumita varsta. Decizia trebuie luata cu discernamant.

| Jouliete a răspuns:

Sa sti ca sunt multi artisti care si -au facut aproape in toate partile tatuaje si nu au pațit nimic. Il poti intreba si pe cel care iti face, sigur stie mai bine

| THTattoo a răspuns:

Salut. Daca ti-l faci la un salon de tatuaje si urmezi procedurile indicate de ingrijire, ar trebui sa fie in regula.
www.tatuajbucuresti.ro