| EUeStEEu a întrebat:

Daca imi iau barba regulat cu bigul o sa imi crească mai deasa? 14 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nu clar nu, eu am dat cu lama pe fata de pe la 16 ani, nimic deosebit, aceias barba rara, inegala si aspect naspa il am.Macar pot sa imi las un cioc bogat, din pacate la capitolu barba, nimic.Asta e viata, poti sa dai cu lama de la 5 ani, nu se va face barba mai deasa.A, da ma barbieresc in cap de mai bine de 10 ani, la 4 zile o data.Alteori mai des, alteori mai rar, adica uneori la 2 3 zile, alteori la o saptamana, depinde dupa chef, si daca trebuie sa fug pe uneva sa fiu prezentabil.Nici in cap nu se indeseste parul

| doctorandus a răspuns:

Nu, faptul ca te razi nu influenteaza cresterea barbii. E o superstitie.

| EUeStEEu explică (pentru doctorandus):

Si atunci cum pot face asta? nu vreau raspuns de genul iti va creste mai târziu sau o sa te saturi de barba

| doctorandus a răspuns (pentru EUeStEEu):

Singura modalitate ar fi injectii cu hormoni, dar atentie ca nu vei mai putea face copii (daca al tau creier constata ca e prea mult testosteron in corp, testicolele someaza).

| SingleForOne a răspuns (pentru EUeStEEu):

Trebuie să vorbești cu un frizer cu experiență, îți va spune despre creme, bărbierit regulat, spălatul bărbiei, și chestii de genul. Un frizer mi-a spus astfel de lucruri, cum își îngrijește el barba, dar n-am reținut detaliile. A ajuns de la o barbă lungă, deasă, și neîngrijită de parcă era preot, să aibă barbă de aproape arată că un model de fashion, sau ceva. Dacă vrei hormoni, și alte nebunii, mai bine lasă, dar e alegerea ta să faci ce vrei.

| sierra1 a răspuns (pentru EUeStEEu):

"nu vreau raspuns de genul iti va creste mai târziu " - ok, atunci cum ai vrea să te mințim frumos?

| aXy99 a răspuns:

Nu.

| aXy99 a răspuns (pentru aXy99):

Vei avea oricum barba mai deasa si mai groasa in urmatorii ani. Indiferent daca te barbieresti sau nu.

| Iote a răspuns:

Nu.
Dar vei arata mai ingrijit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu
Totul e hormonal

| Dana2103 a răspuns:

Nu creste mai des. Iti trebuie dermaroller cu minoxidil