| totuldesprenaturasiaventura a întrebat:

Daca imi puteti recomanda un antiperspirant bun care elimina mirosul de transpiratie am folosit diverse si nu au avut efect, va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un dermatolog
Pana atunci evita condimentele picante alcoolul sau cafeaua
Evita grăsimile fiindcă și ele contribuie la transpirația urat mirositoare deci o dieta echilibrata
Ceaiul de salvie este bun pentru transpirație
Evita hainele strânse pe corp și poarta doar material din bumbac.
Afecțiunea cred se numește bromhidroza dacă e excesivă și urat mirositoare sau ar putea fi o disfuncție a glandei tiroide și pentru a depista trebuie sa mergi la endocrinolog.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu dacă elimina și mirosul dar cel mai ok mi sa părut odaban ai grija și la alimentație evita alimentele picante și sarea și consuma multe fructe și legume trebuie sa îți detoxifici organismul poate asa vei scăpa și de acel miros

| Eugen80 a răspuns:

Nu ia cum sa-l elimini. Te speli bine cu apa si sapun si atunci nu se mai simte, dar deodorantul / parfumul il folosesti ca sa mascheze mirusul de transpiratie.
Deci nu exista anti-perspirant si nici anti-transpiratie.
Vezi ca transpiratia ta miroase si in functie de ce mananci si ce bei! Eu miros naspa daca beau energizante sau fastfood cu multa ceapa si usturoi.
Deci baie de fiecare data cand iesi, haine curate, proaspat spalate de fiecare data si un parfum decent.