| anss23 a întrebat:

Daca imi scot amigdalele o sa mi se schimbe vocea putin? si cat timp nu o sa pot sa cant de exemplu?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Amigdalectomia nu schimba timbrul vocal.

Apache
| Apache a răspuns:

Nu o sa ti se schimbe vocea! amigdalele nu au nicio treaba cu corzile vocale! si de cantat, pai cam o saptamana, fiindca ca o sa te usture gatul! da dupa asta nu mai ai nicio treaba!

Apache
| Apache a răspuns:

O si inca ceva, nu ai voie sa mananci inghetata o saptamana dupa operatie! fiindca ai rana acolo si poti sa faci ceva mai grav, mie asa mi-a zis cand le-am scos pe ale mele, si dupa o saptamana am mancat 3 cutii laughing

daniela
| daniela a răspuns:

Maxim 1 saptamana si totul revine la normal, dar gandeste-te cata inghetata poti sa mananci in toata aceasta perioada... super nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti se schimba dar de cantat vreo luna chiar 2 asta difertit cat de gravai situatia

| monika_9340 a răspuns:

Depinde de persoana, mie de exemplu nu mi s-a schimbat. si de cantat asemenea

| stefan227 a răspuns:

Da dar foarte putin