| MindExplode a întrebat:

Daca imi spal parul de fiecare data cu diferite shamponuri, afecteaza parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

In primul rand conteaza daca sampoanele sunt de calitate.
Cat ai folosit un sampon si la ce interval de timp schimbi sampoanele(nu ca azi folosesti una, apoi alta si tot asa, ceea ce a observat ca ai si zis "Daca imi spal parul DE FIECARE DATA CU DIFERITE SAMPONURI").
Matreata nu apare pentru ca ti-ai schimbat samponul(apare doar daca ai schimbat samponul cu unul care nu este anti-matreata).
Daca iti schimbi sampoanele in fiecare zi, riscurile sunt acelea de cadere a parului, par deschidratat, poti sa schimbi samponul dupa ce se termina samponul dar si atunci este recomandat sa folosesti sampon din aceeasi gama(Head&Shoulders, Garnier, etc).

8 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Buna,
Sa te speli cu mai multe firme de sampon diferite este total nebenefic pentru parul tau. Firmele pun diferite substante in ele. Gandeste-te ca iti distrugi parul singura. Mai bine ai alege o firma de sampon. Eu ma spal doar cu o firma foarte buna de sampoane, geluri de dus nemteasca pe nume balea. Lasa parul fin si matasos chiar o luna.
Nu este scump. Mai bine te-ai spala cu acela. Ar fii mult mai bine, mai ales ca nemtii au produse bune.

Sper ca te-am ajutat!
Numai bine!
Ai grija de parul tau!

soothe
| soothe a răspuns:

Probabilisic, ai mai multe sanse sa gasesti unul care sa il afecteze negativ.

| sonya a răspuns:

Pai cam da. lasa sa se obisnuiasca parul cu un anumit sampon vezi care ti se potriveste si foloseste-l doar pe ala su il poti schimba dupa o perioada mai lunga de timp. Schimbarea samponului foarte des duce si la aparitia matretii

| Angelsergiuboy a răspuns:

O sa ai matreata

| Angelsergiuboy a răspuns:

O sa ai matreata

| Onutsu a răspuns:

* Ciau
Pot sa zic ca eu schimb samponul foarte des cand Nivea, cand Helden nu stiu ce, etc.Si imi provoaca matreata. odata aveam si scoarta de matreata...Doamne e foarte urat.Nu schimba sau daca il schimbi ramai doar cu unul singur! SUCCES SI AI GRIJA LA PARhappy.

| andrada_3947 a răspuns:

Cred ca da

funda♥♥♥

| aaaaaaa1 a răspuns:

Nu stiu despinde de par
eu folosesc head & shoulders.winking
si daca ma spal cu alt shampon fac matreata.winking
ar trebui sa folosescti doar un tip de shamponwinking