| Drsss a întrebat:

Daca intr-o operatie ar intra vreun fir de par sau vreo bacterie in zona taiata, cat este de grav si cum se poate trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Poti face infectie si se trateaza cu o noua operatie. Pentru curatare.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca se face cusatura interna, atunci "ata" folosita este tocmai fir de par... de cal.
Peste tot sunt bacterii, inclusiv in corpul unui om sanatos.

Daca n-ar exista becterii in corp, atunci corpul nu ar functiona.
Procesele de fermentatie, de digestie etc. nu functiuneaza fara bacterii.

| Andreeush a răspuns:

Se poate infecta zona.

| Bizon95 a răspuns:

In rrrominica O SA INTRE BACTERIE INTRASPITALICEASCA
iar apoi o sa mori... imi pare rau
au fost cazuri in care cineva a facut operatie PUR de rutina si foarte usoara, la genunchi si dupa o saptamana a murit