| roberthuzmezan a întrebat:

Dacă îți ții respirația, inima îți va bate mai încet sau mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde de inimă, poate face bummm. si gata ai pus o.laughing

| Bizon95 a răspuns:

Depinde unde o faci
daca o faci acasa, linistit, intai o sa fie la fel, dar daca insisti sa iti tii respiratia o sa inceapa sa bata mai tare pentru ca intrii in panica

o sa iti bata tare oricum daca iti tii respiratia sa nu te auda ursu', teroristu', inamicu', etc. si sa vina sa te gaseasca

la fel daca esti sub apa, o sa faci efort fizic ca sa ajungi la suprafata, sau daca nu stii sa inoti o sa se urce pe pereti din cauza panicii

| Panamax a răspuns:

Daca reusesti 5 minute nu o sa mai bata deloc.

| Speranta12 a răspuns:

Uite aici 2 videori foarte raspandite si apreciate despre cum sa-ti controlezi respiratia pentru ca sa ai un puls mai bun si sa fii mai calm si relaxat cand te simti sub presiune. Urmareste-le, te rog, pana la capat pe amandoua.

https://m.youtube.com/watch?v=q06YIWCR2Js

https://m.youtube.com/watch?v=Q_fFattg8N0

| brokxy a răspuns:

Mie imi bate mai incet, simt ca si cum nu ar bate deloc, nu mori daca iti tii respiratia, dar lesini dupa vreo 3 minute. Daca iti poti tine respiratia atat de mult;-; eu pot doar un minut si aia dupa vreo 3 incercari laughing laughing Cica persoana care a batut recordul mondial si-a tinut respiratia 22 de minute! Dar eu sincer nu cred ma....ca lesina naibii dupa primele 10 minute

| Denisa0954 a răspuns:

Mai tare

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Da, pentru ca trebuie sa duca oxigenul peste tot, deci si inima intra in panica lol. Dar in orice caz nu poti muri daca iti respiratia laughing

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Pulsul va fi mai ridicat, insa daca incerci sa-ti tii respiratia pentru un timp mai lung, risti sa lesini. Renunta la astfel de obiceiuri daca ai de gand sa le pui in practica, nu te juca cu ritmul cardiac.

| penel a răspuns:

Normal ca inima in situatia asta in care nu primeste oxigen, va da tot posibilul sa oxigeneze sangele sa nu mori, dragule!