| Alli23 a întrebat:

Daca locuiesti o luna intr-o camera in care exista putin mucegai intr-un colt, poti pati ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu vei pati nimic.
Mucegaiul din colt denota un defect ascuns de constructie (o gaura in perete astupat doar de forma, cu tencuiala).
De mucegai poti scapa daca speli locul cu o pensula umezita in hipo sau solutie de piatra vanata saturata.

| mgtow a răspuns:

Nu

| Eduard619 a răspuns:

EU am stat intr-o camera care duhnea destul de rau aprox un an...si nu am murit.Incearca sa dai cu o solutie de tipul savo (recomand)

| elaventurero a răspuns:

Nu cred sa fie așa grav...la cămin și noi aveam probleme de astea

| GeorgGeorg a răspuns:

Intr-o perioada scurta nu vei pati nimic, dar in timp trebuie rezolvata problema pentru ca e posibil sa apara probleme de gen astm, pneumonie, lacrimarea ochilor, alergii, dureri de cap etc. Daca spui ca este intr-un colt atunci nu cred ca este intrat in profunzime si atunci poate fi curatat. Peretele se spala apoi cu un burete cu apa si otet si se lasa apoi ca sa se usuce bine. Pentru situatii de acest gen este recomandat sa se foloseasca o lavabila antimucegai care lasa peretii sa respire. Eu ma declar foarte multumit de Aeria Gold – all-inclusive