| Killer1235 a întrebat:

Daca m-am apucat de sala ar trebui sa ma las de fumat? Am vazut multi care fac de mult si fumeaza dar nu au nicio problema, dar cica obosesti mult mai repede daca fumezi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ar trebuii sa te lasi de fumat si daca nu mergi la sala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar nu au nici o problema,
Par a nu a avea nici o problemă acum.
Ce face fumatul? Distruge plămânii treptat, fie că faci sală sau nu faci. Încearcă acasă la tine în cameră să faci gimnastică și să fumezi în acelaș timp, să vezi ce și cum.

| Frank51 a răspuns:

Dacă fumezi o țigară pe zi e ok.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sportul si fumatul se asociaza foarte bine. In asemenea cazuri sunt valabile ce se spunea in primele reclame antifumat. Ca pe cei care fumeaza:
1. Nu ii musca cainii, deoarece cand merg se reazama in bat, cu care se apara si de caini.
2. Nu-i fura hotii, deoarece tusesc toata noaptea si hotii cred ca nu dorm.
Si acestia:
3. Nu imbatranesc, deoarece mor de tineri.

| RobertMoon a răspuns:

Nu are legătură, multa lume care face sală fumează sau să nu mai zic că mulți fotbaliști fumează și aleargă 90 minute. Ce faci tu la sala e un efort minim comparativ cu efortul lor sau a unui maratonist, ciclist. Daca vrei sa fumezi e treaba ta, nu pot să-mi dau eu cu părerea ce bagi in corpul tau.

| Panamax a răspuns:

Fumeaza linistit.
Ramane mai mult oxigen pentru ceilalti.

| Vântulalb a răspuns:

Sportul si tutunul nu sunt compatibile.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Oboseala sa fie ultima problema in ceea ce privește efectele fumatului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti ingreuneaza respiratia pentru ca iti distruge plamanii treptat. Stiai ca 9 din 10 cancere pulnonare sunt cauzate de fumat?
Sala nu ar trebui sa fie singurul motiv pentru care sa te lasi de fumat. Sunt mii de motive

| AlinMrs a răspuns:

Ce rost are sa le combini, ori una ori alta. Si sincer as prefera sala din motive evidente.