| SkivoRo000 a întrebat:

Daca m-am dat cu sampon de paduchi oare s-au uscat si ouale? M-am dat si cu gaz si cu otet. Si sampon special...
Intreb serios ca imi vine sa mor...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sau uscat o sa ti cadă ouăle laughing

| 19flo79 a răspuns:

De scapat o sa scapi dar ar fi bine sa afli de unde ai luat ca sa elimini sursa...
Ar fi bine, si nu glumesc, sa verifici patul, pernele si asternuturile sa nu ai un focar la tine in casa ca va fi urat de tot!

| SkivoRo000 explică (pentru 19flo79):

Am bagat hainele la spalat lenjeria.
Am dat cu aspiratorul in pat.
Am fost la cineva. si n au niste conditii extraordinarre. si probabil de acolo.
Ma tot mancase si mi-am dat cu pieptabul special. Imi cazuse vreo 6, 7. Dupa am luat repede sampon ttot. Mi am pus si gaz. acum nu ma mai mananca, acum probabil am ramas si cu impresia. cabd ma pieptan cade ceva niste oua lunguiete negre nu stiu sa zic cu un picior, dar par uscate. ca nu merg sparte.
M am spalat de 2x pe cap cu samponu de 2 zile la rand.
Oare au murit si ouale?sad
Imi vine sa mor jur

| 19flo79 a răspuns (pentru SkivoRo000):

Da, mor si ouale.
Te simti tu aiurea dar nu e o problema asa mare. Oricum, un raspuns avizat o sa il primesti la o farmacie.
Pentru linistea ta, mergi la o farmacie sau la medicul de familie si discuta cu incredere, fara jena si o sa vezi ca o sa fie totul ok!

| SkivoRo000 explică (pentru 19flo79):

Doamne deci asta cautam. Sa imi zica cineva ca si ouale mor. Ma cautat mama. zice ca nu mai am nimic.

| 19flo79 a răspuns (pentru SkivoRo000):

laughing laughing

No, ma bucur!