| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma balonez de fiecare data cand mananc lapte, inseamna ca am intoleranta la lactoza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sorinadiet a răspuns:

. daca "intotdeauna" este o data pe saptamana/luna, e firesc... e prea rar si nu ai enzime pentru digestia lactozei...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Mergi la medicul de familie pentru mai multe investigații.
Eu am momente când mă balonez de la un pahar de apă, asta nu înseamnă că am intoleranță la apă, sunt perioade din lună.
Sănătate.
Pa, pa.