| EUeStEEu a întrebat:

Daca mă fac la subraț cu bicul, cat de repede creste parul înapoi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Buna

Exact ca si in zona pubiana / pe picioare si in toate celelalte parti, procesul de crestere incepe din ziua in care te epilezi cu bicul, iar in timpul somnului pana cand te trezesti a doua zi, vei incepe sa vezi punctele negre (adica parul) care in 2-3 zile va iesii din piele dar daca te referi la cat de repede creste inapoi ca par mare la subrat, in circa 3-4 saptamani.

| ancaval a răspuns:

Depinde.

| Alverto a răspuns:

Off
Lasă doctrina asta proastă cu care au crescut persoanele de peste 30 de ani
Dacă te razi cu bigul sau cu orice altceva nu crește mai repede, asta ține de mai multi factori printre care și genetica

| Sophieka a răspuns (pentru Alverto):

Eu am raspuns atat din proprie experienta, cat si din experientele cunoscute de la alte persoane. Deci nu este doctrina.

| Alverto a răspuns (pentru Sophieka):

Ce experiența? rolling on the floor
Este o imbecilitate băgată de părinți asta pentru ca nu cumva copiii lor sa se radă

| Sophieka a răspuns (pentru Alverto):

Experientele folosirii bicului. O optiune mai buna este epilarea cu ceara prin care smulgi parul cu radacina si, astfel, procesul de crestere va incepe peste 2-4 saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Mie personal îmi crește după 3 zile.

| Michaeel a răspuns:

2-3 zile.

Răspuns utilizator avertizat