| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma las de dulciuri si sucuri definitiv, ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

N-o să te mai afecteze zahărul artificial din mizeriile menționate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa traiesti mai mult dar tot mori.

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și cum este mai bine, să încerci să trăiești cât mai sănătos sau să mori prematur de ceva boală? Asta a sunat de parcă "fă-ți de cap în viață că oricum mori".

| francut a răspuns:

Iti imbunatatesti sanatatea.

| alexwahl a răspuns:

O sa traiesti mai sanatos. Citeste despre sucuri, si ai sa vezi singur. Dulciurile dauneaza organismului si in special, dintiilor. Lipsa de informare, e crima!

| DoarAlin a răspuns:

Nimic. Orice om din lumea asta bea suc, sau mananca dulciuri.
Atata vreme cat nu exagerezi cu dulciurile, nu ai de ce sa te lasi.
Sucul nu iti face nici un rau.