| Alexutssu a întrebat:

Daca ma tund chel mi se face parul mai fin si mai usor de intretinut? Adica eu am niste fire de par care stau doar in sus si daca ma tund putin mai scut decat inainte nu are rost sau am bretonul despartit ( 4-5 fire ) si imi sta urat.
Deci? Ma tund chel sau il las cum e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MisFit20 a răspuns:

Având în vedere ca părul tau are un aspect considerat de tine, neplăcut, da e o soluţie buna.Am avut o cunoştinţa care s-a ras în cap, iar acum are un păr des si bogat. Vorbeşte cu ai tăi despre asta.

| Alexutssu explică (pentru MisFit20):

Mersi! Voi vedea ce fac.

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Te referi cumva la ras in cap, nu? Ok, eu ma barbieresc in cap aproape de 2 ani pe fiecare saptamana. Nu e tocmai asa de usor cum pare, poti sa te ranesti destul de grav. Poti ajunge la spital cu copci in cap, sau poti pur si simplu sa te ranesti grav pe la maini laughing(Am patit-o de cateva ori) In rest e totul ok. Daca doresti mai multe detalii despre barbieritul in cap, da-mi mesu tau si te voi pune la curent cu tot ce ai nevoie happy s-o faci singur si fara riscuri.Cat despre par, numai mi-am vazut parul in cap de mai bine de un an jumate 2 laughing Ca nu il las sa creasca ma mult de numar 1 big grin Se spune ca se indeasa happy