| lory14 a întrebat:

Daca mama mea are grupa de sange O si tata AB, eu ce grupa de sange as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| hiphopbeatz a răspuns:

Tema la biologie de clasa a 9-a.

tu stii deja.

pace!

| jony a răspuns:

XXL Mergi la medic!happy

| demonangel37 a răspuns:

Ok posibilitatea este de a avea grupa unuia dintre parinti dar practic poate fi b3 sau a2 aveam un profesor care spuena ca daca parinti au o grupa sanguina aceea o sa fie si a copilului dar sincer demonstrat nu poate si deoarece un exemplu mama si tata amandoi au grupa b3 cu ph negativ iar eu am 0 cu ph negativ ca sa intelegi deci totul depinde si de genetica parintilor un laborator te poate ajuta nu tien de parinti grupa sanguina tine de genetica ambilor parinti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil vei avea 0 sau AB, dar cel mai sigur ti-o pot spune cei de la laboratorul de analize.

| sadness_8987 a răspuns:

50 la suta A2 sau 50 la suta B3