| anonim_4396 a întrebat:

Dacă mănânc 1000 kcal pe zi, ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Depinde si cat consumi...

| brokxy a răspuns:

Nu ca, 2500 calorii e maxim. Daca mananci atat in fiecare zi iti mentii greutatea. Daca mananci mai mult de 2500 te ingrasi. Trebuie sa ai macar 1000 -1500 hai ca sa nu fie chiar asa. Dar caloriile astea ajuta si ele. Nu toate te ingrasa unele sunt substante care ajuta la functionarea creierului, a oganelor si a muschilor. Daca te infometezi si nu mai mananci o sa ajungi cum am ajuns eu odata nu vei mai putea ridica nici un pahar cu apa. Sfat : Nu manca paine. Incearca sa renunti la zahar pentru cateva zile. P:S Si painea neagra ingrasa. S-a dovedit, painea neagra sau cu seminte are 259 calorii iar painea alba 265. Mare diferenta? Cateva calorii dar tot 200 e. Bea suc de morcovi ajuta la scaderea in greutate sau apa cu lamaie. Evita bauturile carbo gazoase de la magazin ca alea au vreo 10 lingurite de zahar in ele. laughing) Sper ca te-am ajutat cu sfatul meu. Si ca nu te-am plictisit mai tare laughing