| ion326 a întrebat:

Dacă mănânc 2 mere și o banană pe zi risc sa ma îngraș? Mai consum și alte alimente(gen iaurt, legume și piept de pui, în cantități mici)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Riști sa slăbești. Sigur. happy

Cum sa te ingrasi cu doua mere și o banana?!?

| darrio2007 a răspuns:

Mai potrivit este cu doua prune si o banana.

| Frank51 a răspuns:

Te îngrași doar dacă depășești repetitiv necesarul tău de calorii de menținere.

| Goete a răspuns:

Cu un cantar inteligent vezi metabolismul tau bazal (sau de baza, nu stiu cum se spune romaneste) si afli caloriile pe care le consumi fara a face nimic. Adica sedentar.
Daca cantitatea de calorii consumata e mai mica (sau egala daca faci miscare), slabesti. Ai sanse sa duci lipse de vitamine daca nu variezi mancarea pe termen lung.
Atentie cu cura de slabire daca ai sub 21 de ani cat esti in crestere

| Lukasssz a răspuns:

Perversule

| ion326 explică (pentru Lukasssz):

Era o întrebare serioasa

| RobertMoon a răspuns:

Dacă mănânci doar atât ai șanse să te îngrași doar daca ai 4-5 ani, în rest pare o alimentație de slăbit extrem, nu de îngrășat laughing

| Alverto a răspuns:

Omule, u r ok? Normal că nu. Daca tu te îngrași cu câteva alimente de genul fructe legume, lactate și puțin pui, ce sa mai vorbim de cei care mănâncă numa' KFC shaorme burgeri etc?

| Nouvel a răspuns:

Cu mere, iaurt, banane, risti sa cada si pielea de pe tine. Iar tu, pe strada. Numai sa nu cazi sub vreo masina ca mai nenorocesti si un om nevinovat.
Fa bine si mananca normal.

| ion326 explică:

E o întrebare cât se poate de serioasa