| anonim_4396 a întrebat:

Dacă mănânc alimente cu calorii puține la ore mai târziu gen 9 - 10 are ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are. La orele alea nu se mananca dai peste cap organismu

| RAY a răspuns:

Si daca manci cu multe calori ce naiba se intampla? ca sunt curios, nu conteaza cand manci si cat manci = calori

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Normal întrebarea era contează ora la care mananci?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,nu conteaza, conteaza cate calori bagi in tine, indiferent cand, dar se stie faptul ca moaptea oameni consuma mai mult, pentru ca te reprezi la frigider si consumi mult si nu iti dai seama, nici un studiu nu a dovedit contrariul

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://noutati-din-stiinta.blogspot.com/

citeste acest articol

| Donsavas a răspuns:

Nu se intampla nimic.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nutriționiștii recomanda doua mese pe zi dar cine nu se poate abține poate sa mănânce trei mese, ultima sa fie la ora 18.Adevărul este ca nu toți putem sa respectam aceste recomandări. Cei care lucrează schimbul doi sau cei din agricultura la ora 10 -11 reușesc sa ia cina. Este adevărat ca vegetarienii sunt mai avantajați deoarece vegetalele sunt digerate mult mai repede decât proteina animala.Așa ca o cina din vegetale nu dăunează, cat una cu proteina animala.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Depinde si daca practici vreun sport, eu fiind atlet de forta mananc 4-5 mese pe zi (ultima chiar si la 22, si masa consistenta, gen peste sau piept de pui cu salata/orez).