| Andreeaioan115 a întrebat:

Daca mananc carne de pui si piure nu este bine pentru dieta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Proteinele nu se combină cu amidonul. Lângă carnea de pui adaugi o garnitură de alimente verzi. Mare grijă la combinaţii!
Pa, pa.

| RAY a răspuns:

Ba da, este recomandat

| minrest a răspuns:

Este o mancare dietetica, usor digerabila, sanatoasa, ti-o recomand calduros. Nu ai de ce sa tii dieta, dar DA, se incadreaza in orice dieta.

| Donsavas a răspuns:

Piureul se mănâncă cu 60 minute înainte pentru ca se digera mai repede. Amidonul nu se combina nici măcar cu carnea de pui!

| 1231242 a răspuns:

Salutari
Dar grasa esti fato, nu am vazut asa ceva, pentru a slabi nu manca nimic:0

| tril a răspuns:

Asa se maninca de mii de ani. Si strabunii nostri erau mai sanatosi decat noi care ne ferim de aia si aia, nu combinam aia cu ailalta, etc.

| DaniAdrian a răspuns:

N-are nici o treaba mananca fara nici o grija, ce vrei cat vrei si cand vrei, doar sa faci sport, sa antrenezi corpu zi de zi, pentru a arde acele calorii in plus, good luckwinking

| Otto19 a răspuns:

Carnea de pui e slaba, poti manca, piure nu stiu ce sa zic depinde cum il prepari

| bustamante a răspuns:

Carnea de pui era foarte sănătoasă. Este slabă e ok caloric. Acu vezi daca ai posibilitatea sa cumperi de la țară. Cartofii sunt doar carbohidrați. Maxim 4 bucăți de mărime medie. Puiul nu îngrașă. Doar ce rămâne în el după eutanasiere.

| WWB a răspuns:

N-are nimic. Pofta mare!

| Florin_Cismaru_1975 a răspuns:

Carnea de pui la grătar e ok, piure=cartofi fierți, făra pâine