| Derkes a întrebat:

Dacă mănănc dimineața foarte mult, dupa-amiaza mult iar seara deloc, alergare căte 30 de minute pe zi+plimbare 4-5 ore, am șanse să slăbesc 15-20 de kg într-o lună?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pur si simplu trebuie sa mananci mai putine calorii de cat ai nevoie. Cu cat mananci cat mai putine, cu atat slabesti mai repede, asa ca incepe sa ti le calculezi.

| anamariarot a răspuns:

15-20 într-o lună? E extrem de mult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Totusi, poti incerca ceva mai eficient (decat mancatul mult dimineata fara vreo indicatie). Cauta pe google "CICO" (Calories in Calories out) si apuca-te de citit.

| alinadianaaa a răspuns:

Poti sa alergi 100 de km daca nu ai grija cum mananci, important este sa inceri sa manci 3 mese dar nu abundente+sport. Daca nu recifici stilul de viata nu ai sa vezi rezultate prea repede, totul pleaca la ceea ce mananci.

| Simonasimona1992 a răspuns:

Pai in primul rand depinde cate kilograme ai acum. Daca eşti obez/supraponderal bine.da. Daca nu... Nu e ok deloc sa dai atat jos intr-un timp atat de scurt. Vei slabi doar pe moment. Nu vă fi o slabire de lunga durata.

| Derkes explică (pentru Simonasimona1992):

Am 73 de kg

| Simonasimona1992 a răspuns (pentru Derkes):

La 73 de kg nu esti obez, cum scrie cineva mai jos.laughing
Stai linistit.
Apeleaza la un nutriotionist / instructor sportiv si vei slabi eficient si sanatos

| Iosuat a răspuns:

Depinde, chiar atat nu, dar poti slabi astfel incat sa ti se duca burta aproape total, (banuiesc ca e pentru mare sau ceva...) Mai depinde de ceva, daca esti fata sau baiat. si prin semi-infometare, adica sa mananci undeva la 1300 de calorii cu sala de 6 ori pe saptamana ai sanse, daca vrei sa te ajut scrie-mi in provat happy cu cea mai mare placere

| Elena888 a răspuns:

In primul rand nu e sanatos sa slabesti atat de mult intr-o luna. recomandat ar fi maxim 5 kg / luna.

| ShakiraVasilica a răspuns:

Nu. Tot obez ramai.