| InYourMind a întrebat:

Dacă mănânc dimineață un iaurt simplu fără grăsimi,la prânz un fruct, la cina o salata mica cu 20g brânză cam cat slăbesc într-o săptămână?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai degrabă ajungi la spital cu meniul ăssta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un iaurt simplu fără grăsimi, conține doar glucide multe, nu slăbești așa. Fructul conține zahăr, și așa mai departe. Dai jos căcuța și apa și ți se pare că ai slăbit mult.

| Frank51 a răspuns:

Înlocuiește brânza cu un iaurt mare de 400gr cu 3% grăsimi și dieta e bună. Problema destul de gravă rămâne când mergi la toaletă a doua zi, dacă nu mănânci fibre sau schimbi drastic stilul alimentar este nașpa.

| Apokales a răspuns:

Aproximativ doua kilograme, dar te joci cu focul.

| Vântulalb a răspuns:

Inverseaza cina cu pranzul. Sau mai bine cu micul dejun.
Dar asta e infometare, s-ar putea sa te ingrasi mai mult dupa saptamana aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de metabolismul tau bazal si de ce activitati mai ai in ziua aia.
Dar cel mai probabil de anemiezi, iti dai metabolismul peste cap, organismul va intra in modul de supravietuire si va conserva fiecare kilocalorie pe care o primeste. Iar cand o sa mananci,, normal" ca sa zic asa, totul se va depune automat si cel mai probabil vei pune la loc, daca nu chiar mai mult decat inainte.
Ti o zice cineva care a avut aceeasi abordare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu slăbești mult dacă nu faci sport intens. Sunt unii care nu slăbesc nicicum, cei cu disfuncții tiroidiene.
Consuma iaurt grecesc, cereale, hrisca, salate ușoare, dar dacă nu faci cardio, e cam complicat, depinde de metabolismul tău.
Cel mai bine e sa mergi la un nutriționist, și sa ții dieta pe o perioada îndelungată, nu doar asa, ca nu îți mai vine o rochie, + un stil de viata activ.
Dacă ești sedentara nu prea o sa slabesti mult.

| Sekim a răspuns:

Niciun deficit caloric nu ar trebui sa fie sub 1000 de calorii, niciodată, sigur, asta daca nu vrei sa fii leguma și să ai pofta de viață exact 0. Daca doar stai și nu faci nimic, cu atât mai rău este efectul înfometării. Fa ți o dieta cu 1500 de calorii din care sa îți iei necesarul zilnic și fa sport.

| Adolf8 a răspuns:

Dacă dorești să slăbești, nu este indicat să ignori foamea, este indicat să îți faci o alimentație corecta din care câștigi toate vitaminele necesare pentru corpul tău. Este indicat să mănânci legume-fructe-carne. Si ce ai scris mai sus, nu vei slăbi mult din cauză că la prima orei ale dimineții este mai bine să mănânci ouă.