supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Daca mananc fructe seara poate sa-mi afecteze somnul? Voi cand mancati fructe?

Si e adevarat ca trebuie sa mananci cate un fruct, ca salatele de fructe ingreuneaza digestia?

Cate fructe trebuie sa mananci pe zi? Daca am mancat dimineata o banana, mai mananc o para si un ciorchine de struguri intre mese e suficient?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună ziua,

Aș ruga membrii TPU să nu-și mai dea cu părerea, dacă nu au o certificare sau o diploma in medicina.
Consumul de citrice noaptea NU este recomandat!

Citricele pe timp de seara, nu doar ca îți pot afecta silueta, ci și somnul! Nu cred ca ai vrea sa te trezești cu arsuri stomacale dimineața!

Evita citricile, carnea roșie, cofeina și consuma, ba mai mult decât atât, este recomandat sa consumi: iaurt, afine și dacă vrei neaparat fructe, BANANE.

Un ciorchine de struguri între mese, este perfect!

Multă sănătate!

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu,nu te agita fructele seara. Sunt usoare si pot fi usor digerate. Nu este suficient cat manânci tu pe zi.

| supadeceapa explică (pentru Donsavas):

Ma refer daca sunt suficiente fructe. Mananc si altceva pe langa.

| gheorghe699 a răspuns:

Da este...dar fructele nu dauneaza, poti manca cate vrei ..mai ales banana.