| TheCreionel a întrebat:

Dacă mănânc multe fructe slăbesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreeutza_1416 a răspuns:

Draga mea, ca sa slabesti trebuie sa ai o dieta, nu sa mananciu doar fructe, mai mergi din cand in cand si la sala.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Legumele au mai puține calorii decât fructele, asta nu înseamnă că nu trebuie să ai o alimentație variată în care să se regăsească atât fructe, legume, lactate, carne, etc. dar și mișcare fizică zilnică care ajută la arderea caloriilor!
Pa, pa.

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

De preferabil legume laughing dar merg si fructele

| plasticsmile a răspuns:

De exemplu banana ingrasa.De ce nu cauti pe net un regim de care sa te ti? Cunosc multe cazuri fericite fundita?

| sonia7026 a răspuns:

Da...dar depinde si ce mananci pe langa ele si daca faci sport

| CosminKidd a răspuns:

Da.Poti slabai, doar daca tii si un regim. Nu sa mananci acum fructe/legume si peste 30 min. 1 h. Sa mananci carne sau altceva.

| Oanna_3541 a răspuns:

Nu

| adic a răspuns:

Da cu siguranta