| Andreeaioan115 a întrebat:

Daca mananc zilnic terci cu zahar sau cereale cu zahar ma voi ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca faci zilnic cel putin 3 km pe jos si mananci MAXIM 1/100 parte din greutatea ta intr-o zi, atunci nu te vei ingrasa.
Conditia este sa mananci cat mai diversificat, din care cel putin un sfert sa fie fructe sau legume proaspete /crude, iar jumatate sa fie sub forma lichida.

| cevdet a răspuns:

Vei face diabet cu siguranta!

| R3sp3ctt a răspuns:

Daca nu faci sport da

| Eudosec_Vasile_1990 a răspuns:

Din cate stiu eu, nu. Dar bineinteles depinde si de cat mananci si ce fel de terci sau cereale.

| DaCumSaNu a răspuns (pentru Eudosec_Vasile_1990):

A spus clar terci cu zahar... zahar in forma lui cea mai daunatoare.
Intr-un bol cu terci se afla o bomba calorica happy