| wizard_cristi a întrebat:

Daca mananci mult zahar, poti face diabet?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ralukyn23 a răspuns:

Cu siguranta...ma vad eu pe mine...la o ceasca de cafea. pun 3linguritze de zaharbig grin...ink nu am problemehee hee

4 răspunsuri:
| DenissaDeea a răspuns:

Da... Dar nu neaparat de la zahar poti face diabet. poti face diabet si din motive legate de sanatate.

| andreutz a răspuns:

Nu poti...GARANTAT vei face diabet. dar acum depinde ce inseamna la tine mult...

| alina88 a răspuns:

Ei...atentie mare la zahar...este unul din dusmanii sanatatii...deci.parerea mea ai mare grija la cat zahar papi!

| emiliagrosu a răspuns:

DA! Si daca ai si antecedente de diabet in familie, atunci sa te tii!