| AvalohAlyn a întrebat:

Daca mâncarea fast food face atât rău de ce nu se interzice a se comercializa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă țigările și alcoolul ucid oameni, de ce nu sunt interzise?

| Celcestietot a răspuns:

-Pentru că este gustoasă
-Pentru că trebuie să facă și ei bani din ceva

Tu chiar crezi că liderii lumii ne vor sănătoși? Pe ei îi interesează doar de propria persoană, în rest de nimeni.

| laSoledad a răspuns:

Pentru ca, serios acum, cine nu vrea sa vada un clown zambind?!

Ce inseamna sa nu cunoasteti economia! Asteptati-ma sa merg sa-mi iau o portavoce sa anunt secretul maret. Sunteti pregatiti?

PENTRU CA #FAST FOOD = AFACERE CU COSTURI MICI + VENITURI MARI INCASATE = PROFITURI MARI. TOTUL SE INVARTE IN JURUL AFACERII, NU A MANCARII. NU CONTEAZA CE SE VINDE, CONTEAZA SA SE VANDA. CAT MAI MULT. Metoda cost-avantaj.

Pentru ca, fiind aproape 8 miliarde de oameni pe planeta, se vehiculeaza ideea de "Mai taie din ele da-le dreeeaq".

Răspuns utilizator avertizat