| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Daca merg la farmacie si cer "vreau medicamente antianxietate" imi da sau trebuie de la psihiatru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Doar psihiatrul da reteta cu asa ceva, dar nu inainte de a iti pune un diagnostic, doar medicul stie daca e anxietate, depresie, TOC etc
Deci mergi la un psihiatru si apoi poti lua cu reteta speciala orice tratament iti da acesta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu îți dă. Ți-ai pus singur un diagnostic grav.

| siriusblack98 a răspuns:

Doar cu reteta.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Acu nu dau cu parul sau ceva da e un citat pe net care zice cam asa : " Inainte sa iti dai singur diagnosticul de depresie vezi cumva sa nu fi inconjurat de idioti,,. Si ca sa iti raspund direct la intrebare : Nu iti da nimic fara reteta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fără rețetă nu îți dă asa ceva se numesc anxiolitice și rețeta ți-o oprește când o fi sa o dai